POLSKI

Zakwaszenie

Zobacz składniki

Zakwaszony organizm

Zakwaszenie organizmu jest niepożądanym stanem, gdy w naszym ciele dochodzi o zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Zazwyczaj źródłem dysfunkcji tego typu jest dieta nadmiernie bogata w kwasotwórcze produkty takie jak: mięso, zboża, nabiał, żywność przetworzona w połączeniu z niedoborami warzyw i owoców. Skutków zakwaszonego organizmu jest wiele, niemniej symptomy zakwaszenia mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Do najczęstszych objawów należą: ciągłe zmęczenie, stany depresyjne, drażliwość, sucha skóra, pękanie kącików ust, bóle w układzie kostno-mięśniowym, słabe włosy i paznokcie, biegunki, zapalenia dziąseł, podrażnienie dróg moczowych, reumatyzm, osteoporoza. Jak widać, powyższe symptomy są rozległe, niespecyficzne i trudno jest precyzyjnie stwierdzić, czy to właśnie zakwaszenie organizmy jest winowajcą naszych dolegliwości, niemniej warto obserwować powyższe sygnały pochodzące z ciała.

Czy masz zakwaszony organizm?

Metodą oceny poziomu zakwaszenia organizmu jest pomiar pH moczu przy pomocy papierka lakmusowego kilkukrotnie podczas dnia, rozpoczynając od pierwszego moczu tuż po wstaniu z łóżka. Z uzyskanych pomiarów należy utworzyć wykres. O zakwaszonym organizmie mówimy gdy otrzymana krzywa układa się w linię prostą. W przypadku braku problemów z nadmiernym spożywaniem kwasotwórczych pokarmów, wykres powinien być w kształcie zygzaka. Przyjmowanie posiłków nie będzie oddziaływało na pH innych płynów ustrojowych niż mocz. Gdyby tak było np. w przypadku krwi , świadczyłoby to o bardzo poważnych schorzeniach typu kwasica, która może uszkodzić narządy organizmu.

Jak odkwasić organizm?

Kwasy i związki kwasotwórcze powstają na skutek przemian metabolicznych i rodzaju dostarczanego pożywienia, stąd dobrą metoda jest koncentracja na diecie i stylu życia. Bardzo pomocne są dobrej jakości suplementy takie jak Prodeacid, który skutecznie przywraca równowagę w organizmie. Kluczem do dobrego samopoczucia i zdrowia są posiłki bogate w warzywa, owoce, zioła i przyprawy, unikanie przetworzonego jedzenia i palenia papierosów oraz umiejętna suplementacja i dbanie o aktywny wypoczynek.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

ProSlimer

ProSlimer®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz

ProDeacid

ProDeacid®

Suplement Diety
60 kapsułek

Kup już teraz

ProRelaxin

ProRelaxin®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz